Географічне положення

Чеченська Республіка розташована в північно-східній частині Кавказу, займає північні схили Великого Кавказу, а також прилеглі степи і рівнини. Площа 16,1 тис. км. Чисельність населення складає 1млн. 209 тис. осіб.

На заході Чеченська Республіка межує з Інгушетією, Північною Осетією, на півночі - зі Ставропольським краєм, на сході - з Дагестаном, на півдні - з Грузією.

Столиця Чеченської Республіки - місто Грозний, з населенням близько 300 тис. людей. Відстань від Грозного до Москви 2007 км.

Чеченська Республіка - традиційно багатонаціональна республіка. Корінна національність - чеченці. Протягом декількох століть разом з чеченцями на території республіки проживають росіяни, інгуші, кумики, вірмени, ногайці, терські, сунженські, гребенські козаки, представники багатьох інших народів. За даними Всеросійського перепису населення 2002 року, в Чеченській Республіці проживають представники близько 96 національностей.

(Чеченці - народ поліетнічний, з ним змішалися представники багатьох народів Кавказу та Європи. Згадки про перші державні утвореннях на території Чечні відносяться до кінця раннього середньовіччя (IX-XII ст.).

В XVI-XVIII ст. історичні документи зазначають наявність великих феодальних князівств в Чечні - це Окоцьке і Чеченське володіння. Наприкінці XVIII ст., в 1785-1791рр.., Шейх Мансур робить спроби створення єдиної гірської держави з центром в Чечні).

На початку 40-х рр. XIX ст. складається єдина держава народів Чечні і Дагестану - імамат Шаміля, що проіснувала до остаточного підкорення Кавказу Росією в 1859 році.

Після закінчення громадянської війни на Північному Кавказі 20 січня 1921 року була утворена Горська Автономна Радянська Соціалістична Республіка.

30 листопада 1922 року декретом ВЦВК РРФСР була утворена Чеченська автономна область. У 1934 році Чеченські і Інгушські автономні області об'єдналися в Чечено-Інгушської автономну область, що 5 грудня 1936 року була перетворена в Чечено-Інгушську АРСР.

23 лютого 1944 року Чечено-Інгушська АРСР була ліквідована з насильницькою депортацією чеченського і інгушського народів у райони Казахстану та Середньої Азії.

9 січня 1957 року Чечено-Інгушська АРСР була відновлена​​.

В республіці 5 міст і 15 сільських районів. Столиця - м. Грозний.

Всього населених пунктів близько 400.

Чеченська Республіка має вигідне географічне розташування.

По її території проходять об'єкти, що мають велике значення: це Північно-Кавказька залізниця з експлуатаційною довжиною залізничних шляхів загального користування в 306 км і автомобільна магістраль Ростов-Баку, що зв'язують райони Північного Кавказу з усім Кавказом і країнами СНД. Протяжність автомобільних доріг з твердим покриттям - 3 тис. км. Функціонує найбільший аеропорт на Північному Кавказі - Грозний «Північний».

Маючи невелику за площею територію, республіка відрізняється різноманітністю природних умов. Родючі рівнини поступово переходять в ландшафти північної частини, що нагадують спекотні пустелі Середньої Азії. На півдні розкинулося царство вічних снігів і льодів. Республіка багата цінними породами дрімучих лісів, субальпійськими і альпійськими луками.

Тут великі запаси нафти, мінеральних будівельних матеріалів та інших корисних копалин.

Чеченська Республіка входить до складу Північнокавказького федерального округу Російської Федерації.